Atlikti darbai

Mūsų laimingų klientų šypsenos

Asimetrijos gydymas

Pacientė kreipėsi į mus, nes po ortodontinio gydymo jos netenkino šypsenos estetika. Dėl dantenų linijos ir dantų krypties ji skundėsi asimetriška šypsena. Problemą išsprendėme pasitelkę dantenų plastikos ir estetinio plombavimo procedūras. Kruopščiai suplanuota dantenų korekcija ir, vėliau, estetinis plombavimas leido ištaisyti šypsenos linijos asimetriją.

Bruksizmas – civilizacijos liga

Bruksizmas yra nevalingas dantų suspaudimas ir griežimas, kuris įprastai pasireiškia dėl streso, įtampos. Esant bruksizmui, dantys nudyla, suprastėja priekinių dantų estetika. Dantų kietieji audiniai neatsistato, todėl prarastą emalį, o kartais ir dentiną, būtina atstatyti plombinėmis arba keramikos restauracijomis. Nors odontologo kėdėje galima sumažinti ar pašalinti bruksizmo pasekmes, priežastis dažnai išlieka, todėl po estetinio plombavimo, miego metu rekomenduojama dėtis apsauginę kapą.

Nudilimai dėl sąkandžio

Dėl netaisyklingo sąkandžio, dantų susigrūdimo ar per siauro žandikaulio dantys neretai nudyla. Deja, pacientai, grojantys pučiamuoju instrumentu, maisto ar vyno degustatoriai ne visuomet gali tiesinti dantis breketais, tačiau prarasta estetika gali būti atstatoma estetiniu plombavimu.

Stiprūs nudilimai

Praradus šoninius dantis, kramtymas persiduoda į priekinį dantų segmentą, tačiau tai labai pavojinga kandžiams bei iltims. Priekiniai dantys nebeatlaiko jiems tenkančio kramtymo krūvio, ima dilti, dėl prasidėjusios dantų migracijos, atsiranda tarpai. Laiku neatkūrus krūminių dantų ir kramtymo funkcijos, priekinių dantų dilimas tampa labai greitas, stipriai padidėja priekinių dantų lūžių rizika. Taigi, svarbu ne tik estetinis vaizdas, bet ir atkurta kramtymo funkcija.

Spyglio formos šoniniai kandžiai

Būna atvejų, kai šypsenos estetiką gadina netipinės formos dantys. Dažniausiai tai – spyglio formos šoniniai kandžiai, kuriuos labai paprastai galima atstatyti estetinio plombavimo pagalba. Nuotraukose matomas rezultatas labai natūralus, pasiektas vos po vienos procedūros.

Diastema – tarpas tarp dantų

Senos nekokybiškos plombos neretai trukdo laisvai ir nevaržomai šypsotis. Dėl šios priežasties į mus kreipėsi pacientė, kuriai kažkada koreguota diastema (tarpas tarp dantų) ir dengtas visas dantų paviršius. Mes išvalėme pasenusias plombas, dantis paruošėme restauracijai ir atstatėme juos per vieną vizitą – atkūrėme dantų formą, atstatėme nudilimus, o suformavus gražią dantų formą, uždarytas ir tarpas tarp dantų. Spalva priderinta prie natūralios dantų spalvos.

Estetinis plombavimas po ortodontinio gydymo

Prieš atliekant estetinę restauraciją kartais gali būti reikalingas ortodontinis gydymas (dantų tiesinimas). Ištiesinus dantis, norint išgauti estetišką vaizdą, nereikia šlifuoti sveikų audinių, ortodontinio gydymo metu galime planuoti priekinių dantų pločius, ilgius, padėtis. Kad galėtume atkurti prarastas dantų proporcijas, tarp dantų galime palikti tarpelius, o kartais priešingai – uždaryti tam tikrus tarpus, kad priekiniai dantys nebūtų neproporcingai platūs. Estetinis plombavimas po ortodontinio gydymo reikalingas siekiant atstatyti nudilusius dantų kandamuosius kraštus, dėl senų restauracijų prarastas formas. Taip pat galime sukurti visiškai naują šypseną, pakeisdami dantų dydį, spalvą bei formą.

Estetinis plombavimas ir dantų balinimas

Nevalingas dantų suspaudimas, griežimas jais (bruksizmas) yra dažniausia estetinio plombavimo poreikio priežastis. Tai didelė problema, dėl kurios atsiranda mechaniniai dantų pažeidimai ir emalio nutrynimai. Kadangi bruksizmo priežastys yra labai sunkiai sprendžiamos, siekiant apsaugoti dantis, naktį rekomenduojama dėvėti apsaugines kapas. Pacientei atliktas estetinis plombavimas bei dantų balinimas.

Žingsnis link
sveikos šypsenos!

„Reikia nedaug, kad sukeltum šypseną, ir pakanka šypsenos, kad viskas taptų įmanoma“ Z. Sezonas.